Ateliérové focení s CFG Photography

Základní informace

Dobrý den,

na této stránce naleznete podrobnější informace k našemu plánovanému focení. Prosíme zejména ty, kteří nemají s focením v ateliéru příliš zkušeností, o jejich pečlivé nastudování, aby mohlo vše proběhnout plynule a bez komplikací.

Adresa 

Sokolská 35, Praha 2 

Parkování

Parkovat lze celkem bez problémů na fialových zónách v okolí. Cena je 40Kč/h (Po-Pá 8-20h), mimo tuto dobu (např. víkendy) je parkování zcela zdarma. U každé zóny je k dispozici automat pro zaplacení parkovného. Doporučujeme parkování v ulici Kateřinská, která je sice o pár desítek metrů dále, ale obvykle je zde dostatek volného místa.

Čas

Obvykle fotíme v dvouhodinových intervalech, což dává dostatek prostoru na vše potřebné. Prosíme o dochvilnost a dodržení domluveného termínu. Pokud budete plánovat cestu autem, berte prosím na vědomí, že ateliér je téměř v centru města a doprava tomu ve všední dny bohužel odpovídá. Ideální je sejít se 5 minut před začátkem focení u zábradlí před vstupem do domu. Zamluvený, tedy z naší strany zaplacený, ateliér již nelze zrušit. 

Ateliér

Focení bude probíhat v profesionálním a plně vybaveném ateliéru s kompletním zázemím. K dispozici je vše od WC až po prostor pro převlékání či maskérnu. 

Make-up

Pro tento styl focení se nám nejvíce osvědčilo, když se modelka nalíčí sama (služby vizážistek tedy obvykle nevyužíváme, ale není problém je za příplatek zajistit). Sama totiž nejlépe víte, co Vám sluší, a fotky díky tomu mohou být více přirozené. Světlo v ateliéru ale výraznost líčení potlačuje, doporučujeme proto nalíčit se více, než je obvyklé, na světle v ateliéru se to pak přirozeně srovná. Vše potřebné na drobné korekce doporučujeme vzít s sebou. Základem je pak dostatek pudru, který se používá i v průběhu focení pro snížení odlesků pleti.

Oblečení

Obvykle se za 2 hodiny focení stihne přibližně 6-10 různých sérií. Je tedy ideální, pokud je na každou sérii jiný outfit. Oblečení se dá samozřejmě různě kombinovat. Obecně ale platí, vzít toho co nejvíce různého stylu, konkrétní kombinaci vybereme na místě. 

Doporučujeme: Chcete mít originální fotky jako nikdo jiný? Přineste si zajímavé, rafinované a originální oblečení, anebo ještě lépe, zkuste si vyrobit oblečení vlastní :) Zajděte do obchodu, kupte nejlevnější tílko/tričko nebo použijte nějaké vyřazené z šatníku a dle vlastní kreativity jej upravte nůžkami. Podobně se dají upravit také kraťasy, jeansy apod. Velkou parádu udělají na vyrýsovaném těle také různé síťované materiály (viz 4. a 5. fotka). 

Doplňky

Nezapomeňte také na drobné doplňky nebo cokoliv zajímavého, co přidá fotkám na originalitě. Fantazii se meze nekladou :) 

  • Decentní šperky a doplňky
  • Pudr
  • Tělový/masážní olej (pro jemný lesk kůže na fotkách) + ručník (na otření rukou apod.)
  • Pantofle (pohyb po ateliéru)

Doprovod

Pokud přemýšlíte nad tím, zdali sebou na focení nevzít svou drahou polovičku nebo kamaráda či kamarádku, protože máte obavy dorazit sama, věřte, že není čeho se obávat. Jsem profesionál s dlouholetými zkušenostmi a zaručuji Vám, že vše proběhne více než korektně. Další osoba na focení bohužel ve většině případů působí rušivě, odvádí pozornost, modelka se nemůže skutečně uvolnit a je ovlivněna celková atmosféra, což má vliv i na výsledné fotky. Proto jednoznačně doporučuji, nechte svůj doprovod doma a uvidíte, že si i samotné focení sama více užijete.

Platba

Na místě se platí záloha v hotovosti 3000 Kč a zbytek domluvené částky (závislé na celkovém počtu vybraných fotek) pak následně na bankovní účet po obdržení finálních fotek.

Dodání a použití výsledných fotografií

Přibližně do týdne od uskutečnění focení pošleme náhledové fotografie, ze kterých si budete moci vybrat ty, které půjdou k finální úpravě. Celkový počet je čistě na Vašem rozhodnutí (minimum je 5ks). Náhledové fotografie z prvotního výběru prosím nezveřejňujte. Finální fotografie budou zasílány postupně a celková doba nutná na jejich zpracování se odvíjí od celkového počtu.

Výsledné fotky je možné použít k jakýmkoliv nekomerčním účelům a vlastní propagaci (vizitky, e-booky, webové stránky, sociální sítě apod.). Fotografie nelze bez předchozího souhlasu autora používat pro propagaci produktů a služeb třetích stran (výrobce doplňků stravy, značky oblečení apod.).

V případě zveřejnění fotek na sociálních sítí budeme rádi, pokud nás označíte v textu příspěvku (IG: @glamour_cfgphoto) i přímo na fotografii.

Pokud máte jakékoliv další dotazy, neváhejte se na nás obrátit.

Děkujeme